Na penězích záleží

Praktická knížka pro rodiče a učitele, kteří chtějí naučit děti zdravé finanční návyky a finanční gramotnost praktickým způsobem. Autoři učí krok za krokem principy budování osobní prosperity.

Autory knížky jsou Jana Merunková, Ing. Kateřina Lichtenberková, Mgr. Marta Gellová, Dr. Ing. František Klufa.

Knížka obsahuje řadu nápadů, návodů, tipů, jak uchopit téma finanční gramotnosti hravou a v praxi využitelnou formou, a to jak pro dospělé, tak pro děti.

Knihu lze objednat zde

Finančně gramotná a podnikavá škola

Kniha přináší další inovativní postupy a nástroje pro výuku finanční gramotnosti a rozvoj podnikavosti.

Kniha je určena učitelům základních a středních škol. Cílem této na domácím trhu ojedinělé publikace je pomoci jednotlivým školám oblast finanční gramotnosti a podnikavosti kvalitně uchopit. Kniha tak doplňuje portfolio projektu Finanční gramotnost do škol a přináší další inovativní postupy a nástroje pro výuku finanční gramotnosti a rozvoj podnikavosti. Kniha vyšla v nákladu 8 000 kusů, a je zdarma distribuována na 6 000 základních a středních škol po celé České republice.

Publikace je rozdělena na dvě části, první část se soustředí na finanční gramotnost, druhá sekce je věnována podnikavosti. Finančně gramotná a podnikavá škola je metodickou příručkou, která na 189 stranách shrnuje klíčové oblasti výuky finanční gramotnosti a podnikavosti. Zabývá se tím, co je finanční gramotnost, jak její výuku na škole uchopit, a jak v této oblasti rozvíjet vzdělávání učitelů. Nechybí ani cenné příklady dobré praxe. V oblasti podnikavosti se zaměřujeme na osm klíčových kompetencí pro celoživotní učení, a to, jak vypadá podnikavý učitel a podnikavý žák. "Při psaní knihy jsme se rozhodli vyložit karty na stůl a dát k dispozici maximum toho, co jsme za poslední roky vytvořili, používali a vylepšovali. Naším přáním je, aby se o naše zkušenosti mohl opřít každý, kdo chce připravit své žáky na budoucnost, která přináší rychlé změny a je plná nejistot, ale také poskytuje skvělé příležitosti dosáhnout úspěchu, " shodují se autorky knihy Ing. Kateřina Lichtenberková, lektorka, členka expertního týmu Finanční gramotnost do škol a odborná garantka Národního ústavu pro vzdělávání a Jana Merunková, ředitelka a spoluzakladatelka yourchance o.p.s.

Partnery knihy jsou Broker Trust, Amundi Asset Management, Send.cz, Madam Business. Strategickým partnerem yourchance je Nadace DRFG. Děkujeme také za kontinuální podporu společnostem Mercedes-Benz Praha, Atollon, Newton Media a EUCS.

Objednat zde   

Prima život  +  pracovní sešit

Kniha pomáhá čtenáři sladit jeho životní hodnoty a cíle s finančním plánem a pochopit klíčové principy budování prosperity.

Autorkami knížky jsou zakladatelky yourchance o.p.s a odborníci na finanční gramotnost - Jana Merunková, Ing. Gabriela Křivánková a Ing. Kateřina Lichtenberková.

Nedílnou součástí knihy Prima život je i pracovní sešit rozvíjející nejen aktivity čtenářů, ale také nabízí pohled čtenářova nitra, poznání sebe sama a nastavení priorit

Knihu včetně pracovního sešitu lze objednat zde 

Co napsal tým Andílci s rohama v soutěži Rozpočti si to! ke knize Prima život aneb Kniha, kterou si píšete sami (Autorky: Ing. Gabriela Křivánková, Jana Merunková, Ing. Kateřina Lichtenberková):

"Po přečtení této knihy jsem si uvědomil, že si svůj život můžu naplánovat podle svých vlastních představ. Samozřejmě je nutné počítat i s překážkami, které mě určitě potkají při uskutečňování svých cílů. Důležité je nevzdávat se, ale také se ne bezhlavě hrnout do všeho. Kniha obsahuje řadu zajímavých návodů, jak do života. Život, to je zdraví, práce, finance, rodina, osobní rozvoj. Autorkám se podařilo zajímavou formou dát návod, motivovat mladé lidi, jak se starat o svůj život, profesi, finance. Domnívám se, že je inspirací i pro čtenáře, kteří mají dospívání už dávno za sebou."