Přehled aplikací, her a soutěží k finančnímu vzdělávání


Rozpočti si to! - yourchance o.p.s.

Hra pro ZŠ a SŠ a rodiny, o hospodaření domácnosti, ale i se spoustou kreativních a bonusových úkolů. Týmy hrají za fiktivní rodinu (4člennou domácnost) a praktickým způsobem se učí vytvářet a spravovat její rozpočet

Minihra Rozpočti si to! - yourchance o.p.s.

Hra, kde si hráči vyzkouší 12 měsíců nanečisto s fiktivní rodinou, úkolem je správně hospodařit a splnit své cíle.

Soutěž finanční gramotnost - EFPA

Celorepubliková soutěž pro žáky ZŠ/SŠ realizovaná jako olympiáda. Ve školních kolech soutěží žáci jako jednotlivci. Tři nejlepší z nich se stávají členy školního družstva, které pak soutěží týmově v okresním kole a v případně dalšího postupu i v kole krajském nebo celostátním finále.

FinGR Play - ABC fin. vzdělávání

Online hra, která vznikla na základě deskové hry Peníze navíc. Hráči se stanou na 30 let správci rodinného rozpočtu a pokouší se splnit cíle fiktivní rodiny.

Zlatka.in - Matika.in z.s. + Raiffeisen bank

Gamifikovaná aplikace s digitálními pracovními listy, různá témata pro všechny věkové kategorie ZŠ/SŠ.i.

Moje famílie - OVB

Pro ZŠ, hráč je rodinný manažer, 5 kol, cílem je naspořit na dovolenou.

Peníze na útěku - ČNB

Zábavná animovaná hra a e-learningový program, ve kterém si můžete vyzkoušet, zda dokážete zkrotit svůj rozpočet.

Finanční hra -  Finanční hra, s.r.o.

Aplikace, ve které se hráč musí postarat o svou virtuální rodinu po dobu 30 let. Vychází z aktuálních finančních produktů a podmínek na českém trhu.

Filip - ČSOB

Aplikace pro děti 10–15 let, okruhy: peníze, bezpečné zadlužení, fin.prodkuty, hospodaření domácnosti, moderní platební metody

časopis ABC -  Czech News Centre

Recenze a tipy na různé aplikace pro správu peněz.

Cesta životem -  Fox Games

Desková hra zaměřená na tři hlavní témata: finanční gramotnost, kariérní poradenství a podnikavost. Žáci si vyzkouší roli podnikatele a zaměstnance.

On-line Hra Cashflow101 - richdad.com

Cashflow 101 je simulací reálného světa z pohledu toku peněz. Na začátku hry je hráči přiděleno reálné zaměstnání s odpovídajícím platem. Hráč se pohybuje v kruhu každodenního chození do zaměstnání. Během té doby má příležitost vytvořit si vedlejší pasivní příjmy, které jakmile přesáhnou výši jeho platu, hráč přestává pracovat pro peníze v zaměstnání a přesouvá se na Rychlodráhu. Rychlodráha je druhá dráha na herní desce, po které se v reálném světě pohybují bohatí. Vše, co se hráč naučí při procesu dostávání se na rychlodráhu, jej může učinit finančně svobodným i v reálném světě, neboť hra je simulací reálného světa.