Logistické hrátky na zámku – Logistik junior ZŠ, Logistická burziáda na Střední škole logistické Dalovice a setkání Ekotýmů Karlovarského kraje

13.11.2020

V pondělí 4.6.2018 odstartoval další den rozvoje "Podnikavosti" na naší škole. Zaměřili jsme se na rozvoj kompetencí k iniciativě, kreativitě a podnikavosti.

Dopoledne byl zahájen již 5. ročník soutěže Logistik Junior ZŠ, vycházející z již několikaleté tradice pořádání soutěže pro žáky středních škol zaměřených na logistiku – Logistik Junior SŠ. Letošní rok se do soutěže zapojilo neuvěřitelných 16 družstev žáků osmých ročníků základních škol Karlovarského kraje. Žáci v 1. kole bojovali o vítězství na čtyřech stanovištích. Soutěžili například v zeměpisných znalostech, logických úlohách, finanční gramotnosti a matematických výpočtech. Čtyři nejúspěšnější družstva postoupila do finále, které mělo podobu soutěže Riskuj na rozvoj polytechnického vzdělávání. O první místo proběhl boj do poslední chvíle a vítězství si nakonec odnesla ZŠ Myslbekova Ostrov družstvo B, těsné 2. místo obsadila ZŠ Sokolov Švabinského družstvo B, 3. místo ZŠ Nejdek Karlovarská družstvo B. Všichni soutěžící získali diplom a dárky od sponzorů. Na vítěze čekala ještě úžasná odměna v podobě vyhlídkové jízdy limuzínou. Soutěž se vydařila a všem účastníkům se velmi líbila. Poděkování patří organizačnímu týmu soutěže – Ing. Bechiňskému, Ing. Brožíkové, Ing. Kovardinské a Ing. Procházkové za realizaci této akce. Naše poděkování patří i Karlovarskému kraji a dalším sponzorům, kterým děkujeme za podporu.

Souběžnou akcí na naší škole bylo plánované setkání Ekoškol Karlovarského kraje. Žáci školního Ekotýmu si pro naše hosty připravili prohlídku školy s malým občerstvením. Následovala procházka zámeckým parkem spojená s plněním úkolů do připravených pracovních listů.

Slunečné odpoledne na zámku rozzářily usměvavé tváře, prodejní stánky a mnoho dobrot za doprovodu živé hudby. To bylo vidět odpoledne u zámku v Dalovicích na 7. ročníku Logistické burziády. Zúčastnili se jí účastníci Logistik Juniora ZŠ, Ekotýmy z Karlovarského kraje, žáci školy, obyvatelé z Dalovic, rodiče i pedagogové. Žáci školy si připravili prodejní stánky a v široké prodejní nabídce bylo možné ochutnat mnoho pochutin od bramboráků po muffiny. K zakoupení byly i ručně vyráběné chňapky, tašky a mnoho dalších domácích produktů. Žáci soutěžili v prodejních dovednostech, komunikaci, v prodejní nabídce a o nejzajímavější stánek. Měli možnost využít znalostí ze školy v praxi.

Všem děkujeme za účast a těšíme se opět příští rok. Takže "Buď in, studuj logistiku."

Ing. Andrea Kovardinská, tisková mluvčí školy