WEBINÁŘE 2020

Finančně gramotný a podnikavý učitel

Webináře a online setkání jsou významným fenoménem, který v poslední době zažil obrovský boom. Jsme za to velice rádi, protože od začátku projektu tuto formu rozvoje učitelů propagujeme a používáme. 


 

Připravili jsme pro vás webináře pro finančně gramotné a podnikavé učitele. 

Webináře realizuje společnost yourchance o.p.s. jako partner projektu KaPoDaV - Podpora kariérového poradenství, podnikavosti pro udržitelný rozvoj a dalšího vzdělávání v Jihomoravském kraji. Číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008211

Právě lektoři projektu Finanční gramotnost do škol a experti na vybraná témata finanční gramotnosti vás jednotlivými webináři provedou.

Webináře jsou pro vás ZDARMA. On-line webináře jsou realizovány v aplikaci GoToWebinar a jsou koncipovány na 60 - 90 minut. Na každý on-line webinář navazují další předtočené webináře, které více rozebírají jednotlivá dílčí témata. K tématům webinářů připravujeme také pracovní listy pro žáky. 

Více informací Vám rádi zodpovíme na mailu gabina@yourchance.cz.


 

Témata a termíny webinářů:

 

8. 6. 2020 ve 14 hodin

Téma: Finančně gramotná škola, registrace ZDE

Finančně gramotná škola je vlajková loď projektu Finanční gramotnost do škol od yourchance. Je to koncepce metodické podpory a certifikace škol v oblasti finančního vzdělávání. Webinář vás dovede do hlubin této koncepce, seznámí vás se smyslem jednotlivých kroků a představí příklady inspirativní praxe.

10. 6. 2020 ve 20 hodin

Téma: Co je to podnikavost, registrace ZDE

Podnikavost je jednou z osmi klíčových kompetencí pro celoživotní učení a je čím dál tím důležitější se na tuto kompetenci zaměřovat. Podnikavost jako aktivní přístup k uplatnění na trhu práce a v životě obecně se propojuje s kariérovým rozvojem. Webinář představí jak teoretické pozadí, tak konkrétní výukové nástroje a inspirativní příklady.

11. 6. 2020 ve 14 hodin

Téma: Domácí rozpočet, registrace ZDE 

Webinář bude o domácím rozpočtu, který je základním předpokladem pro to, abychom si udělali představu, jak si finančně stojíme, jaké jsou naše možnosti a je také startovním můstkem pro dosahování našich (nejen finančních) cílů.

 15. 6. 2020 ve 14 hodin

Téma: Schodek rozpočtu, registrace ZDE 

Webinář vás seznámí se schodkem rozpočtu, tedy stavem, do kterého se vlivem nepříznivých okolností může dostat každý z nás. Co to pro nás ale znamená? Jaké jsou možnosti řešení? Co je to dluhová past a jaké jsou typy půjček a úvěrů?

19. 6. 2020 v 11 hodin

Téma: Práce s rezervou, registrace ZDE

Webinář vás provede pojmy jako tvoření rezerv, spoření, ukládání, investování, odkládání peněz i šetření. Je nutné tvořit si rezervy? V jaké by měly být výši? A co když na tvoření rezerv nemám dost peněz?

22. 6. 2020 ve 14 hodin

Téma: Nakupování, registrace ZDE 

Webinář prohloubí vaše znalosti o moderních metodách placení, pravidlech ohleduplného nakupování, ochraně spotřebitele i nekalém obchodním jednání. Dozvíte se, co je to oniománie a dostanete tipy na deskové hry o obchodování.


 


 

yourchance TV

Sledujte náš youtube kanál

Rosťova škola

Rosťa Rozpočtář a jeho škola finanční gramotnosti