WEBINÁŘE 2020

Finančně gramotný a podnikavý učitel

Webináře a online setkání jsou významným fenoménem, který v poslední době zažil obrovský boom. Jsme za to velice rádi, protože od začátku projektu tuto formu rozvoje učitelů propagujeme a používáme. 


 

Připravili jsme pro vás webináře pro finančně gramotné a podnikavé učitele. 

Webináře realizuje společnost yourchance o.p.s. jako partner projektu KaPoDaV - Podpora kariérového poradenství, podnikavosti pro udržitelný rozvoj a dalšího vzdělávání v Jihomoravském kraji. Číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008211

Právě lektoři projektu Finanční gramotnost do škol a experti na vybraná témata finanční gramotnosti vás jednotlivými webináři provázejí.

Webináře k hlavním tématům proběhly v ONLINE podobě v červnu 2020. Na každý on-line webinář navazují další předtočené webináře, které více rozebírají jednotlivá dílčí témata. K tématům webinářů připravujeme také pracovní listy pro žáky. 


 

Finančně gramotná škola

ONLINE 8. 6. 2020

Finančně gramotná škola je vlajková loď projektu Finanční gramotnost do škol od yourchance. Je to koncepce metodické podpory a certifikace škol v oblasti finančního vzdělávání. Webinář vás dovede do hlubin této koncepce, seznámí vás se smyslem jednotlivých kroků a představí příklady inspirativní praxe.

Rozpočti si to! - Michaela Škorníčková

Soutěž Rozpočti si to! jako ucelený online výukový nástroj pro rozvoj finanční gramotnosti na školách. Soutěž už má za sebou 7. ročník - jaké jsou zkušenosti, kam se soutěž za tu dobu posunula a co všechno žáci dokázali vytvořit? Jak soutěž zařadit do výuky?

PUSTIT →

Projektové dny Rozpočti si to! - Michaela Škorníčková

Projektové dny Rozpočti si to! pro jednotlivé stupně vzdělávání, používané metody a nástroje. Představíme také novou formu realizace projektového dne, kdy jej škola realizuje sama pouze za metodické podpory.

PUSTIT →

Global Money Week - Jana Merunková

Webinář Vám představí světový týden o penězích a finančním vzdělávání, který je realizován vždy na konci března...

PUSTIT →

Co je podnikavost

ONLINE 10. 6. 2020

Podnikavost je jednou z osmi klíčových kompetencí pro celoživotní učení a je čím dál tím důležitější se na tuto kompetenci zaměřovat. Podnikavost jako aktivní přístup k uplatnění na trhu práce a v životě obecně se propojuje s kariérovým rozvojem. Webinář představí jak teoretické pozadí, tak konkrétní výukové nástroje a inspirativní příklady.

Online nástroje finančního vzdělávání - Kateřina Lichtenberková

Jak se finančně vzdělávat na dálku i v době mimo koronakrizi? Webinář představí online nástroje finančního vzdělávání - soutěže, aplikace, hry, videa, e-learning..

PUSTIT →

Metody finančního vzdělávání - Monika Houšková

K finančnímu vzdělávání je možné používat různé metody...

PUSTIT →

Pozitivní povahové profily - Gabriela Křivánková

Typologie osobnosti DISC představuje jednotlivé povahové profily. Každý z nich má svá pro a proti a každá povaha je důležitá pro celý systém...

PUSTIT →

Domácí rozpočet

ONLINE 11. 6. 2020

Webinář bude o domácím rozpočtu, který je základním předpokladem pro to, abychom si udělali představu, jak si finančně stojíme, jaké jsou naše možnosti a je také startovním můstkem pro dosahování našich (nejen finančních) cílů.

Rozpočet naruby - Jana Merunková

Z toho, co vyděláš, odkládej na stáří, ušetři na dovolenou, byt a auto, a když něco zbude, investuj! A když to nevychází, utáhni opasek… V Rozpočtu naruby si vysvětlíme, jak s osobním / rodinným rozpočtem pracovat jinak...

PUSTIT →

Jak dělat finanční rozhodnutí - Matěj Švehlík

Téměř vše je v současném světě vyčíslitelné penězi. Zážitky, zboží, služby, to vše nás něco stojí. A před každým peněžním vydáním stojí rozhodnutí - chci to, nebo to nechci? A každé takové rozhodnutí, které přímo, a nebo i nepřímo vede k peněžnímu výdaji můžeme označit za rozhodnutí finanční. Jenže podle čeho se rozhodovat - mám si to koupit, nebo nemám?

PUSTIT →

Schodek rozpočtu

ONLINE 15. 6. 2020 

Webinář vás seznámí se schodkem rozpočtu, tedy stavem, do kterého se vlivem nepříznivých okolností může dostat každý z nás. Co to pro nás ale znamená? Jaké jsou možnosti řešení? Co je to dluhová past a jaké jsou typy půjček a úvěrů?

Práce s rezervou / jak funguje banka

ONLINE 19. 6. 2020

Webinář vás provede pojmy jako tvoření rezerv, spoření, ukládání, investování, odkládání peněz i šetření. Je nutné tvořit si rezervy? V jaké by měly být výši? A co když na tvoření rezerv nemám dost peněz?

Nakupování

ONLINE 22. 6. 2020

Webinář prohloubí vaše znalosti o moderních metodách placení, pravidlech ohleduplného nakupování, ochraně spotřebitele i nekalém obchodním jednání. Dozvíte se, co je to oniománie a dostanete tipy na deskové hry o obchodování.

yourchance TV

Sledujte náš youtube kanál

Rosťova škola

Rosťa Rozpočtář a jeho škola finanční gramotnosti