Global Money Week 2023 odstartoval Dnem s finanční gramotností

v Centru Černý Most.

Každoroční akce Global Money Week je tu. Tentokrát v Česku začala akcí, která se uskutečnila v sobotu 11.3.2023 v Centru Černý Most. Tento Den s finanční gramotností si kladl za cíl zvýšit povědomí o tom, co se právě v rámci Global Money Weeku chystá, a přiblížit návštěvníkům jednoho z největších obchodních center v Praze téma zdravých finančních návyků.

Národními organizátory Global Money Week jsou již tradičně yourchance o.p.s. a EFPA ČR

Anketa společnosti yourchance o.p.s. v rámci Dne s finanční gramotností

V rámci Dne s finanční gramotností si společnost yourchance uspořádala malou anketu na téma "finanční gramotnost - úloha školy a rodičů". Nejzajímavějším výsledkem bylo vysoké procento rodičů přesvědčených o správnosti vyučovat finanční gramotnost na školách, avšak jen velmi nízké procento rodičů bylo přesvědčeno, že sami učitelé jsou dostatečně edukovaní.

0%
dospělých věří, že je správné finanční gramotnost vyučovat na školách
0%
dospělých je přesvědčeno, že učitelé mají patřičnou odbornost k výuce finanční gramotnosti

Den s finanční gramotností dokázal i pobavit návštěvníky

Centra Černý Most

Den s finanční gramotností nejen vzdělával, ale také bavil. Po celý den byl připraven zajímavý program, který dokázal vtáhnout nejen děti, ale i dospělé. V průběhu dne si děti mohly nechat namalovat na obličej pěkný obrázek od ateliéru malovani-kresleni.cz a následně si udělat fotku na památku v Sharingbox fotokoutku.

Hlavní pozornost ale poutal chytlavý program, přičemž všichni umělci v krátkých rozhovorech podpořili také téma finanční gramotnosti a odpověděli moderátorům akce na několik dotazů týkajících se této problematiky.

Letošní akci byla rozdělena do dvou částí. V dopoledním bloku vystoupilo Kuřátko Pípo Marcely Hrubošové, které hravou formou vysvětlovalo nejmenším účastníkům, jak je to s penězi, jaká je jejich historie, kde se berou apod. Děti si mohly navíc namalovat vlastní měnu.

Odpolední část programu byla naopak zajímavější pro větší návštěvníky akce. Postupně zazpívala písničkářka Mirna, svůj projekt Bubny do škol představili bubeníci z Groove Army a na závěr dne vystoupily umělkyně z Ukrajiny, které mimo jiné zahrály na ukrajinské tradiční nástroje bandury.


Národní organizátoři Global Money Week 2023

 

Hlavní partner Global Money Week 2019

Strategický partner yourchance

Akce pořádané v rámci Global Money Week 2019 probíhají pod záštitou MŠMT a MFČR.


Chcete se dozvědět více na téma finanční gramotnost? Zajímaly by vás projekty yourchance o.p.s.?