Mise Lombok rozjela dlouhodobou spolupráci yourchance o. p. s. se školami na indonéském ostrově

PRAHA, 27. září 2019 – V sobotu 22. září byla v prostorách pražské Paralelní Polis slavnostně pokřtěna kniha podnikatelky, spisovatelky a ředitelky společnosti yourchance o. p. s. Jany Merunkové naznává „Mise Lombok“. Autorka v knize poutavě vypráví své zážitky ze  čtrnáctidenní mise na indonéském ostrově Lombok, při které společně se svou kamarádkou, pedagožkou Ing. Zuzanou Chlumskou vyučovaly finanční gramotnost v tamní škole KINTARI. Položily tak základy dlouhodobější spolupráci s Indonéskou republikou v oblasti vzdělávání.

Křtu knížky se zúčastnila řada příznivců yourchance o. p. s., a svou přítomností potěšili také zástupci Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze v čele s paní Prairie Maharwati. Ta  vyjádřila svou radost z uskutečnění vzdělávací mise Lombok, a jejím realizátorkám popřála mnoho zdaru při pokračovaní finančního vzdělávání indonéské populace.

„Indonésie je překrásná země s obrovským potenciálem! Jde o čtvrtou nejlidnatější zemi světa. Setkávali jsme se tam s neskutečně milými lidmi, kteří přestože žijí velice skromně a v chudobě, mají své srdce na dlani a během našeho pobytu k nám byli velmi pohostinní, “ poukázala Jana Merunková. Společnost yourchance má více než desetiletou zkušenosti s rozvojem finanční gramotnosti na českých školách a v dětských domovech. „Před časem se nám naskytla příležitost podpořit vzdělávání na indonéském ostrově Lombok. S radostí jsme tuto výzvu přijaly, a s kolegyní jsme se na Lombok vydaly zmapovat, jaká je tamní úroveň vzdělanosti a  v jakých podmínkách vůbec výuka probíhá. Uspořádaly jsme kurzy finanční gramotnosti, a  moc nás potěšilo, že přestože se naše přednášky konaly v době tamních prázdnin, děti na ně chodily se zájmem a předem se na ně těšily. Mají obrovskou motivaci studovat. Uvědomují si  totiž, že to je cesta k lepšímu životu,“ uvedla autorka knížky.

Z ostrova Lombok se školitelky vrátily s několika přísliby. Jsou jimi: realizace on-line školení učitelů škol KINTARI, vybudování veřejné knihovny na ostrově Lombok a hlavně opětovné školení ve finanční gramotnosti in natura přímo na ostrově Lombok 20. černa 2020.

Ve vizi yourchance je věta: ‘Přednášíme v zahraničí, jezdíme po celém světě a sdílíme své zkušenosti.‘ Mise Lombok je jedním z důkazů, že yourchance svou vizi naplňuje.

O yourchance o.p.s.

yourchance o.p.s. prosazuje potřebné změny v oblasti výuky finanční gramotnosti, principech podnikání a rozvoji podnikavosti žáků základních a středních škol a v oblasti integrace mladých dospělých opouštějících instituce náhradní rodinné výchovy. Zaměřuje se především na rozvoj schopností učitelů vyučovat finanční gramotnost tak, aby ze škol odcházela mladá generace, která má pevně zakotvené principy zdravého finančního rozhodování a připravuje pro to také  metodickou podporu. Důležitou oblastí, na kterou zaměřuje yourchance o.p.s. svou pozornost, je podpora mladých lidí odcházejících z dětských domovů a pěstounské péče.