Chechták pomáhá – investice se společenským přesahem

Zapojte se do veřejné sbírky yourchance a podpořte rozvoj finanční gramotnosti v Česku a integraci dětí z dětských domovů do společnosti

Veřejná sbírka obecně prospěšné společnosti yourchance podporuje realizaci obou jejích celostátních projektů Finanční gramotnost do škol a Začni správně. Slavnostní zahájení prodeje proběhlo 4. června v České mincovně v Praze. Zakoupením Chechtáku vyjádříte souhlas s potřebou vzdělávat se v oblasti financí, hospodaření a osobní prosperity. Zároveň podpoříte poslání projektu Začni správně systematicky napomáhat integraci mladých dospělých, kteří opouštějí dětské domovy a pěstounskou péči.

Chechták vytvořila společnost yourchance před osmi lety jako součást své on-line soutěže pro žáky základních a středních škol Rozpočti si to!. Původně soutěžní platidlo se nyní stává symbolem dvou důležitých cílů české společnosti: potřeby rozvoje finanční gramotnosti napříč generacemi a pomoci mladým lidem z dětského domova nebo pěstounské péče, aby se po odchodu postavili na vlastní nohy a byli schopni žít plnohodnotný a samostatný život.

Ve čtvrtek 4. června proběhlo v České mincovně v centru Prahy slavnostní zahájení prodeje Chechtáků. Události se za yourchance účastnily obě zakladatelky – Gabriela Křivánková a Jana Merunová a PR manažerka společnosti Renata Majvaldová. Českou mincovnu zastupoval generální ředitel a místopředseda představenstva Michal Drtina a jeho PR kolegyně Lenka Klimentová.

yourchance o.p.s. založila v roce 2010 Jana Merunková a Gabriela Křivánková jako společnost, která realizuje tři projekty celorepublikové a v dnešní době už i mezinárodní působnosti. Smyslem fungování yourchance je prosazování potřebných změn v oblasti výuky finanční gramotnosti, integrace mladých dospělých opouštějících instituce náhradní rodinné výchovy a principů podnikání a rozvoje podnikavosti žáků základních a středních škol. V těchto oblastech realizuje yourchance projekty Finanční gramotnost do škol, Začni správně a Podnikavost.cz.

Na mezinárodní úrovni se yourchance global angažuje zejména v šíření finanční gramotnost a zdravých finančních návyků. Již existující, navázané spolupráce s partnery v Itálii a v Indonésii, konkrétně na ostrově Lombok, jsou jen startem obdobných aktivit v dalších zemích.

„Hledali jsme další možnost, jak podpořit a financovat naše projekty, a napadlo nás použít právě Chechtáky. Jejich prostřednictvím chceme dát všem zájemcům o investici s přesahem hodnotu a zároveň získat finanční podporu na věci, které považujeme za důležité: pomoc lidem na startu samostatného života po odchodu z dětského domova a také rozvoj podnikavosti a finanční gramotnosti. Naše velké poděkování za pomoc patří České mincovně. Podpořte nás svou investicí a nákupem tohoto sběratelsky zajímavého platidla,“ vysvětluje a vyzývá Jana Merunková.

Soutěžní platidlo je možno objednávat on-line na webových stránkách chechtakpomaha.cz/. V prodeji jsou soutěžní platidla stříbrná a z odolného lesklého kovu Nordic GoldKaždý Chechták se prodává v etuích s certifikátem pravosti. Edice pro rok 2020 je v počtech: Nordic Gold 1000 ks, stříbro 100 ks a pravé zlato 100 ks.

Společně s Českou mincovnou nyní připravujeme také pravé zlaté Chechtáky, které budou uvedeny do prodeje v úterý 15. září 2020 na konferenci Finančně gramotná a podnikavá škola, která má letos podtitul Finančně gramotný a podnikavý učitel. Právě učitelé jsou pro školu trvalou hodnotou, a proto je zapotřebí pracovat na jejich kontinuálním rozvoji. Na konferenci představíme novou koncepci rozvoje a certifikace učitelů v této oblasti a nabídneme jim výukové nástroje, které mohou použít přímo ve výuce nebo v rámci projektové výuky.

Sledujte nás na sociálních sítích: Facebook yourchance, Facebook FGDFacebook Začni správněLinkedIn nebo Twitter.

20ML7906